Jakie obrączki kupić?

0

obraczkiKiedy kupujesz obrączki, zawsze pytaj, czy firma zwęzi je lub poszerzy, gdy zajdzie taka konieczność. Żądaj zapewnień na piśmie. Serwisy na lata zapewniają doświadczone firmy jubilerskie.

Złotej biżuterii nie wykonuje się wyłącznie ze złota, ale ze stopu metali. Samo złoto bowiem jest bardzo miękkie, a domieszki sprawiają, że staje się twardsze.

Kupując obrączki, zwróć uwagę, czy białe złoto nie zawiera domieszki niklu. Wiele osób jest uczulonych na ten metal. Obrączki z białego złota mogą być rodowane, dzięki czemu powłoka jest jeszcze bielsza. Rod ściera się po pewnym czasie, zależnie od tego, czy w obrączkach wykonujemy wszystkie czynności domowe, czy też nie. Po kilku latach rodowaną powłokę można odnowić.

Okazuje się, że niektóre pary kupują dziś 3 obrączki. Dwie dla pani, która chce mieć złoty krążek w ozdobnej wersji wyjściowej oraz codziennej, do pracy. Bardzo modne są obrączki, które łączą w sobie złoto o różnych barwach – białe, żółte, czerwone z dodatkiem szlachetnych kamieni. Utarła się jednak w obiegu opinia, że nie da się ich potem zwęzić czy poszerzyć. To nieprawda, pod warunkiem, że kupimy je w sklepie, który zapewnia serwis sprzedawanej przez siebie biżuterii. Inaczej długo możemy szukać jubilera, który zdecyduje się na przeróbkę. Firma jubilerska nie chce zmienić rozmiaru obrączek z kolorowego złota kupionych u nieznanych dostawców. Nie ze złośliwości. 90% wyrobów da się poszerzyć, pod warunkiem, że są wykonane w odpowiedniej technologii. Jeśli nie wiemy, jak obrączka została wykonana, ryzykujemy, że podczas obróbki zostanie uszkodzona.

Dlatego oglądając biżuterię, zawsze pytajmy sprzedawców o serwis. Nie powinna nas zadowalać obietnica, że do roku poprawią nam obrączkę, za darmo. Schudnąć i przytyć możesz i za 3-5 lat. Co wtedy? Doświadczone firmy jubilerskie na piśmie gwarantują serwis zakupionych u siebie obrączek na wiele lat. Przeważnie zapewnienie dotyczy darmowego pomniejszania i powiększania obrączki o dwa rozmiary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here