Prezent na komunię w XXI wieku

Prezent na komunię to twardy orzech do zgryzienia. Zobacz, co możesz podarować drugoklasiście!

1

prezent na komunieKiedyś zaproszenie na Pierwszą Komunię dziecka z rodziny było miłą niespodzianką. Nie stresowano  się żadnymi konwenansami, a jedynie cieszono z uroczystości. Czasy, w których na Pierwszą Komunię chrzestni kupowali rowery, a dalsza rodzina czekoladki i drobne upominki bezpowrotnie minęły. W XXI wieku prezent na komunię to problem dla większości gości świętującego drugoklasisty.

Trendy

Okazuje się, że w dwudziestym pierwszym wieku mały człowiek przystępujący do Komunii pragnie głównie gadżetów elektronicznych – smartfonów, tabletów, laptopów, konsol i aparatów cyfrowych. Ich producenci i dystrybutorzy lansują je na produkty pierwszej potrzeby uczniów drugiej klasy podstawówki. W wyniku tych działań promocyjnych i marketingowych w okresie wiosennym ogromna ilość Polaków wydaje od pięciuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych na elektroniczne prezenty Komunijne… A te przecież mogą być bardziej kreatywne i dużo tańsze!

Dla pasji i nauki

Bardzo dobrym prezentem dla dziecka przystępującego do pierwszej Komunii jest na przykład instrument muzyczny. Jest duża szansa na to, że dzięki gitarze, perkusji, skrzypcom czy keyboardowi obdarowany odnajdzie w sobie muzyczną pasję. Równie ciekawym prezentem może być mikroskop, który pozwoli dziecku na poznawanie świata od jego najdrobniejszych cząstek i może zaszczepić w nim zainteresowanie biologią. Podobnie zadziałać może teleskop, przez którego drugoklasista zacznie obserwować gwiazdy i konstelacje i być może stanie się znanym astronomem? Do instrumentu muzycznego, mikroskopu i teleskopu warto jest dodać książkę lub kilka książek, które rozwiną wiedzę dziecka z zakresu określonej tematyki. Powyższe propozycje są odpowiednie dla gości z najbliższej rodziny – rodziców, dziadków i chrzestnych. Pozostali goście mogą podarować dziecku przystępującemu do Komunii lornetkę, wędkę, zestaw majsterkowicza. Będą to prezenty równie praktyczne, co ciekawe i niedrogie.

Do zabawy

Nie ukrywajmy – drugoklasista nie jest jeszcze dorosły i wciąż ma dużą potrzebę zabawy. Dlatego warto jest mu podarować coś, dzięki czemu będzie mógł miło i aktywnie spędzać wolny czas. Jeśli dziecko mieszka wraz z rodziną w domu na działce, może niesamowicie ucieszyć się z elementów placu zabaw, na przykład trampoliny ogrodowej, zjeżdżalni, huśtawki, hamaka, bramek piłkarskich, siatki siatkarskiej czy małpiego gaju. Kiedy mieszka w mieście, będzie zadowolony z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu na rolkach, deskorolce bądź skakance. W domu chętnie zagra w ciekawe gry logiczne, na przykład drewniane klocki Jenga, czy też gry oparte na działaniu magnesów. Jeżeli posiada konsolę z kontrolerem ruchu, może też ciekawie spędzić czas przy sportowych grach wideo, których jeszcze nie ma w swojej kolekcji.

Na pamiątkę

Pierwsza Komunia to doskonały czas na obdarowanie dziecka pamiątkowymi gadżetami. Dobrym pomysłem jest na przykład grawerowana biżuteria – medaliki, bransoletki, przywieszki, spinki do mankietów, z imieniem i nazwiskiem bądź ciekawym życiowym mottem. Równie ciekawie mogą się również prezentować puzzle z aktualnym zdjęciem malucha. Bardzo religijne i poważne dzieci docenią także piękne Pismo święte, złoty bądź srebrny Różaniec i inne tego typu podarunki, które zawsze będą mu przypominały o przyjętym po raz pierwszy Sakramencie.

Do transportu

W okresie drugiej klasy podstawówki dzieci coraz częściej pragną mieć własny środek transportu. Choć jest to duży wydatek, warto pomyśleć nad zakupem napędzanego elektrycznie skutera bądź wysokiej klasy roweru. Bardzo popularne stało się ostatnio obdarowywanie drugoklasistów quadami. Te czterokołowe pojazdy nie tylko są bardzo drogie, ale również mało praktyczne – w wersjach dziecięcych posłużą tylko przez kilka lat, a mogą też być niebezpieczne w rękach małego człowieka.

Prezent na komunię w dwudziestym pierwszym wieku to bardzo często tablet, laptop, smartfon i tym podobny elektroniczny gadżet. Warto odejść od tej nudnej jakby nie patrzeć mody i zaproponować dziecku przystępującemu do Komunii coś naprawdę ciekawego i rozwojowego, co może dać mu niesamowitą frajdę, być zalążkiem wielkiej pasji lub wyjątkową pamiątką.

Zapraszamy do dyskusji, co kupicie dziecku na Pierwszą Komunię?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here