Jaki prezent dla pary młodej?

0

prezent slubnyZaproszenie na ślub do osoby bliskiej chętnie jest przyjmowane i niezwykle rzadko ignorowane. Na ceremonii zaślubin i weselu pojawia się większość zaproszonych wcześniej przez narzeczeństwo gości. Zawsze mają oni jednak drobny dylemat, a mianowicie prezent dla pary młodej. W końcu nie wypada przyjść z pustymi rękami, a nawet dawać zbyt taniego upominku. Co więc sprezentować świeżo upieczonemu małżeństwu?

 

Praktycznie, dla domu

Jest to kategoria prezentów ślubnych ciesząca się ogromnie dużą popularnością. Panuje bowiem przekonanie, że to właśnie po ślubie młodzi zaczynają żyć pod wspólnym dachem. W dzisiejszych czasach jednak coraz częściej mieszkają razem jeszcze przed zaślubinami. Mają więc na wyposażeniu domu czy mieszkania najpotrzebniejsze rzeczy, takie jak lodówka, kuchenka, talerze, sztućce.

Okazuje się, że lista trafionych prezentów z kategorii rzeczy dla domu jest drastycznie okrojona. Aby kupić coś, co przyda się młodym, trzeba ich dobrze znać. Wiedzieć, że świeżo upieczonej żonie brakuje ekspresu do kawy, a mężowi odtwarzacza dvd i kupić jedną z upragnionych rzeczy. Co jednak zrobić, kiedy nie ma się takich informacji? Najbezpieczniej jest dać młodej parze w prezencie bon podarunkowy do sklepu z artykułami i gospodarstwa domowego lub przepłaconą kartę do dużego centrum handlowego. Po ślubie młodzi sami wybiorą coś, co jest im potrzebne lub przypada im do gustu.

Dla dwojga

Coraz częściej goście weselni rezygnują z kupowania prezentów o charakterze praktycznym, w zamian decydując się na obdarowanie młodych ciekawą opcją na spędzanie wspólnych chwil. Bardzo popularne stają się prezenty w formie weekendów w SPA lub agroturystyce, krótkich, kilkudniowych wycieczek zagranicznych czy też karnetów na różnorodne rozrywki.

Z jakich jeszcze prezentów tego typu mogą cieszyć się Państwo młodzi? Jeśli nie boją się wrażeń, zachwycą ich bilety na skoki ze spadochronem, na bungee czy do parku rozrywki, Aquaparku czy parku linowego. Jeżeli są pasjonatami motoryzacji, dobrze będą wspominać rajd quadami, gokartami, czy samochodami terenowymi, nawet jeśli ten odbędzie się na Polskich bezdrożach. Nad czym jeszcze warto pomyśleć? Nad wycieczkami po górach i jaskiniach, weekendami w siodle, nocy w romantycznym zameczku, kursem tańca towarzyskiego czy też rejsami żaglowymi i motorowymi. Jest tyle niesamowitych pomysłów na prezent dla pary młodej! A każdy z nich tak samo warty uwagi!

Wybierając się na ślub i wesele nie warto wręczać młodym koperty z pieniędzmi. Dużo lepiej jest obdarować ich czymś praktycznym, czego będą wspólnie używać. Można też sprezentować im piękne lub emocjonujące chwile, którą będą miło wspominać.

Masz zaproszenie na ślub i wesele? Co kupujesz w prezencie? Co dostałeś na swoim weselu? Zapraszamy do dyskusji z Destro w komentarzach!

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here