Zabawa weselna – gra w fanty

0

Jedną z bardzo popularnych i lubianych zarówno przez młodą parę, jak i gości, jest gra w fanty.

Wodzirej wybiera od 6 do 10 osób, najlepiej aby byli to mężczyźni. Zadaniem uczestników gry jest przeniesienie przedmiotów wskazanych przez wodzireja i przekazanie ich młodej parze (która przeważnie siedzi na środku sali na wcześniej przyniesionych krzesłach).

Jako fanty można traktować wiele rzeczy jak np. widelec, listek kapusty, banan, jabłko lub inny owoc, kieliszek do wódki, spinkę do włosów, również troszkę trudniejsze zadania, ale za to dające wiele radości to bucik panny, gaśnica, wielki garnek z kuchni, biały kamyczek z podjazdu czy pęknięty balonik, kawałek papieru toaletowego lub nawet szklankę pełną wody. Oczywiście zaczynamy od najłatwiejszych przedmiotów, a w miarę upływu czasu zaczynają się schody, podnosimy poprzeczkę i robi się zabawnie. Z zabawy odpada osoba, która przyniesie fanta jako ostatnio. Zabawa zwykle odbywa się w okolicach godz. 1:00 lub w trakcie oczepin.

Naprawdę gorąco polecamy, zabawa jest wyśmienita, choć nie należy przesadzać, znane są przypadki kiedy wodzirej prosił o przyniesienie biustonosza panny młodej czy majteczek panny – to już zdecydowanie nie jest w dobrym stylu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here