Zamiast kwiatów na ślub – ciekawe pomysły

Co dać zamiast kwiatów na ślub - coraz więcej osób poszukuje odpowiedzi na to pytanie. W Destro podpowiadamy najlepsze alternatywy dla kwiatów!

0

Na ceremonię zaślubin, obojętne czy to odbywającą się w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego, goście zwykli przynosić kwiaty. Tak nakazuje tradycja. Czy jednak nie warto od niej nieco odbiec i podarować młodym coś zamiast kwiatów na ślub? Na pewno warto, pytanie tylko co. Pomysłów jest tyle, ile włosów na głowie!

 

Nietypowy bukiet

W wielu kwiaciarniach można zamówić ślubny bukiet, do złudzenia przypominający ten z kwiatów, jednak złożony z innych komponentów. Goście swoje wiązanki mogą stworzyć praktycznie z dowolnych materiałów. W bukietach zamiast kwiatów pojawiają się między innymi kupony totolotka, zdjęcia pary młodej czy też banknoty 10, 20 i 50-cio złotowe. Wiązanki ślubne tworzy się również z batoników, czekoladek, cukierków, żelek i innych słodkości. Mogą również być zrobione z małych zabawek dziecięcych, takich jak pluszaki, gryzaki i grzechotki – z takiego bukietu powinna być zadowolona para spodziewająca się dziecka.

Do kolekcji

Zamiast inwestować w kwiaty, które już po kilku godzinach więdną, warto zastanowić się nad podarowaniem czegoś, co uzupełniłoby domową kolekcję świeżo upieczonego małżeństwa. Jeśli młodzi są pasjonatami filmów, ucieszą się z najnowszej produkcji na nośniku DVD lub BLUE-RAY, jeżeli czytają dużo książek, będą zadowoleni z nowej pozycji do biblioteki, na przykład zabawnego poradnika o tym, jak przetrwać w małżeństwie. Ile ludzi, tyle inspiracji do drobnych upominków. Warto z nich czerpać garściami.

Na osłodę

Chociaż słodycze, cukierki i bombonierki to zazwyczaj dodatki do kwiatów, można z powodzeniem odejść od tego stereotypu. Dlaczego zamiast bukietu nie podarować młodym samodzielnie upieczonego ciasta, albo zestawu ręcznie zdobionych babeczek? Czemu nie wykonać dla nich niewielkiej rzeźby czy obrączek z czekolady plastycznej? To dużo większe rarytasy od kupnych słodkości i na tyle oryginalne, że można podarować je zamiast kwiatów na ślub.

Niespodzianka!

Co jeszcze można dać młodym zamiast kwiatów na ślub? Dobrym pomysłem jest na przykład załatwienie poza ich wiedzą krótkiego pokazu sztucznych ogni, standup’u z udziałem ulubionego komika czy też gołąbków pokoju. Takie akcenty na pewno będą ciekawym aspektem ceremonii, poprawią humor Państwu młodym i będą wyjątkowe, niezapomniane – w odróżnieniu od standardowego bukietu.

 

Wybierasz się na ślub i nie chcesz przychodzić z kwiatami? Skorzystaj z pomysłów, jakie podsuwamy Ci w Destro! Zamień tradycyjny bukiet na coś ekstra i poczuj się wyjątkowym gościem. Do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here