Jakie właściwości mają kasztany?

0

Warto je kłaść w pobliżu komputerów, telewizorów, a także telefonów komórkowych. Owoce kasztanowca cenione są radiestetów, zielarzy, przemysł farmaceutyczny, kosmetyczny, a także przez dzieci, które uwielbiają je zbierać. Kładzione obok telewizora, mają pochłaniać szkodliwe promieniowanie.

Kasztany są naturalnymi odpromieniakami. Kładzione przy urządzeniach elektronicznych z łatwością pochłaniają szkodliwe dla nas promieniowanie. Kasztany swoją zdolność neutralizacji zachowują do miesiąca. Po tym czasie powinno się je zastąpić nowymi. Pamiętajmy jednak aby nie przesadzać z ich liczbą. Bezpiecznie jest nosić dwa lub trzy w kieszeni. W innym przypadku czekają nas bóle głowy, bezsenność, wymioty, migreny, nerwice, depresje, rozdrażnienia, niechęć do jedzenia, a nawet krwotoki. Radiesteci zalecają sadzenie drzew kasztanowca wokół domów i korzystanie z ich dobrodziejstw.

Medycyna ludowa wykorzystuje lecznicze właściwości kasztanów (ich kwiaty, korę i nasiona). Ponieważ zawierają one cenny, chemiczny składnik – escynę, która stosowana zewnętrznie uszczelnia ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza obrzęki. Natomiast wyciągi z kasztanowca działają przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Dodają energii, sprawiają, że mniej dotkliwie odczuwa się zimno, wyciszają bóle reumatyczne. Na wyciągi z kasztanowca trzeba jednak uważać. Mogą uczulać i wywoływać problemy z układem pokarmowym. Najbezpieczniejsze są kasztany w formie przetworzonej: nalewek, suszu, kremów.