Jak dbać o tłustą cerę? Domowe maseczki.

0

maseczkaJak amen w pacierzu, dla tłustej cery najważniejszym, codziennym zabiegiem kosmetycznym jest jej oczyszczanie. Najważniejsze przy pielęgnacji, ów dość wymagającej cery jest znalezienie złotego środka, który będzie idealnym serum.
Wiadomo, że odpowiednie oczyszczanie skóry zapobiega zatykaniu się porów, lecz zbyt silne może doprowadzić do nadprodukcji łoju w skórze, co da nam odwrotny od zamierzonego efekt.

Nadmiar tłuszczu jest jak magnes, wyłapuje każdy pył z otaczającego nas powietrza. Po całym dniu, wieczorem możesz przejechać delikatnie paznokciem po skórze na czole, policzkach, nosie. To co pod nim znajdziesz to nic innego jak brud, którego trzeba się w odpowiedni dla tłustej cery sposób pozbyć. W przeciwnym razie twarz szybko pokryje się wągrami i krostkami.

A teraz kilka podstawowych zasad:

  1. Używając do oczyszczania twarzy płynu, który nie zawiera mydła, po umyciu użyj mleczka oczyszczającego na bazie oleju, łój nie rozpuszcza się w wodzie, lecz w tłuszczu.
  2. Mleczka możesz używać do trzech razy na dzień, dobrze wmasowując i wycierając zwilżonym płatkiem kosmetycznym.
  3. Gdy twoja twarz pokryta jest trądzikiem, używaj kosmetyków na bazie oleju z drzewa herbacianego. Ma on właściwości wysuszające i bakteriobójcze, bez powodowania złuszczania się skóry.
  4. Najlepszy tonik, to tonik z wody różanej.
  5. Unikaj tłustych potraw.
  6. Wbrew pozorom nawilżaj skórę odpowiednimi kosmetykami.

Propozycje domowych maseczek do cery tłustej:

Maseczka z ogórka

4 łyżeczki glinki zielonej, 5-centymetrowy kawałek ogórka, 2 łyżeczki drożdży piwnych

Wszystkie składniki mieszamy w mikserze, do uzyskania jednolitej masy. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na 15-20 minut. Zmywamy ciepłą wodą.

Lotion z jabłek

Ścieramy na tarce skórkę z jednego jabłka. Startą papkę nakładamy na twazr i pozostawiamy na 30 minut. Zmywamy ciepłą wodą.

Maseczka ściągająca z cytryny

Mieszamy jedną łyżeczkę świeżo wyciśniętego soku z cytryny z jednym ubitym na sztywno białkiem. Nakładamy na skórę i spłukujemy po 10 minutach ciepłą wodą.

Maseczka ściągająca z pomarańczy

Pomarańczę obieramy, kawałki miąższu gotujemy w wodzie przez 15 minut. Po ostygnięciu przecieramy miąższ przez sito. Wyciśnięty sok nakładamy na twarz i pozostawiamy na 30 minut. Zmywamy ciepłą wodą.

Peeling z cukru

Jedną łyżkę stołową cukru mieszamy z kilkoma kroplami gorącej wody. Wcieramy w skórę twarzy i szyi. Spłukujemy chłodną wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here