Jak chronić alergika? – filtry powietrza

0

alergia_maskaCoraz częściej montowane w naszej części Europy instalacje klimatyzujące powietrze, ale także różnego rodzaju wentylacje pochłaniają zanieczyszczenia pochodzące z przepływającego powietrza. Posiadają one filtry powietrza o różnych właściwościach – od najzwyklejszych, po takie, które mają zdolność likwidowania różnego rodzaju bakterii i grzybów, a te najczęściej są główną przyczyną alergii.

Na rynku dostępne są także filtry, które usuwają z powietrza nieprzyjemne i przykre zapachy. Samo założenie jednego z wymienionych rodzajów filtrów nie pomoże nikomu w walce z alergią i w zmniejszaniu jej dokuczliwości, jeżeli klimatyzacja lub też wentylacja nie będą czyszczone.

Podczas przeglądów takich instalacji powinny zostać wyczyszczone wszystkie filtry i wymienniki – dopilnowanie tego elementu konserwacji może odgrywać kluczową rolę. Przy instalacji wentylacji, w sypialni osoby cierpiącej na alergię powinien zostać zamontowany filtr wybrany ze szczególną starannością – dobrze, by miał właściwości jonizujące powietrze, a także by składał się z jak największej liczby warstw oczyszczających przepływające powietrze, o dobrych właściwościach i parametrach. Nie da się ukryć, iż jest to niekiedy spory wydatek, aczkolwiek konkretne informacje najlepiej sprawdzić na stronach producenta. Pewnym jest, że osoby cierpiące na alergie po montażu tego typu filtrów bardzo szybko obserwują gwałtowny wzrost komfortu i zmniejszanie się uciążliwych objawów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here