Jak dbać o cerę dojrzałą?

0

cera_dojrzalaWiek dojrzały nie musi kojarzyć się z końcem dbania o siebie oraz używaniem dobrych kosmetyków czy robienia makijażu. Wręcz przeciwnie! Każda-nawet dojrzała kobieta- pragnie wyglądać kwitnąco każdego dnia i ma do tego prawo!

Mało kto wie, że po czterdziestym roku życia skórze zaczyna brakować wilgoci, zanika również tłuszczowa warstwa ochronna. Dlatego właśnie pielęgnacja cery dojrzałej nie jest łatwa, ale przy odpowiednim doborze kosmetyków potrafi spłycić zmarszczki nawet o 60%! Jakie kosmetyki wybierać? Białka i polimery pozostawiają na twarzy niewidzialną warstwę, błyskawicznie rozprasowującą zmarszczki i mocno napinającą skórę.

Witamina A zawarta w kremach przyspiesza odnowę zniszczonych włókien kolagenu i elastyny a także regeneruje komórki naskórka. Fitohormony działają podobnie jak naturalnie występujący w organizmie hormon DHEA, którego poziom drastycznie spada po czterdziestce. Zapobiegają one starzeniu i przyspieszają odnowę komórek. Koenzym Q10 neutralizuje wolne rodniki i ma głębokie działanie antyoksydacyjne.

Jeżeli chodzi o codzienną pielęgnację codzienną, należy postawić przede wszystkim na systematyczność, która jest kluczem do sukcesu. Ale nie tylko.

Oto kilka praktycznych rad dla pań, które nawet w wieku dojrzałym pragną dbać o swoją cerę, by czuć się młodo:

  • używaj łagodnych mydeł o naturalnym ph
  • rzuć palenie, pamiętaj, że to jeden z głównych czynników przyspieszonego procesu starzenia się skóry
  • kąpiąc się dodawaj do wody olejki, zapobiegnie to przesuszaniu się skóry oraz pomoże ją nawilżyć i natłuszczyć
  • w sypialni używaj nawilżacza, zwłaszcza zimą, gdy powietrze jest bardzo wysuszone z powodu działania grzejników
  • stosuj kosmetyki nawilżające każdego dnia, warto ich użyć szczególnie po myciu lub kąpieli
  • stosuj kosmetyki przeznaczone dla cery dojrzalej
  • pij odpowiednią ilość wody, pomoże nawilżyć skórę i pozbyć się toksyn z organizmu, które negatywnie wpływają na stan skóry, zażywaj tabletki przeznaczone dla osób dojrzałych bogate w niezbędne witaminy
  • nie zapominaj o takich partiach skóry, jak: szyja, ręce, stopy
  • pamiętaj również o odpowiedniej diecie, nie jedz tłusto, nie używaj dużo soli, unikaj potraw ostrych, fast foodów oraz kawy i alkoholu

Wszystkim dojrzałym paniom, które nadal chcą wyglądać kwitnąco życzymy powodzenia w codziennej pielęgnacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here