Jak dbać o cerę mieszaną?

0

cera

Cera mieszana jest dosyć problematycznym typem skóry, ponieważ niektóre partie twarzy przetłuszczają się, a inne są przesuszone. Strefy twarzy, które ulegają przetłuszczeniu, to broda, nos oraz czoło. Okolice te to tzw. Strefa T. Jednocześnie skóra na policzkach, skroniach i w okolicach oczu jest nadmiernie sucha. Partie przesuszone nie wydzielają odpowiedniej ilości sebum i nie posiadają ochronnego płaszcza lipidowego, toteż mogą się łuszczyć i są narażone na podrażnienia.

Partii przetłuszczających się nie należy przemywać preparatami wysuszającymi, ponieważ w ten sposób możemy sobie tylko zaszkodzić. Intensywne wysuszanie sprawi, ze gruczoły łojowe zaczną pracować jeszcze bardziej intensywnie i osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego. Czoło, nos i brodę trzeba delikatnie nawilżać i używać do ich pielęgnacji kosmetyków o działaniu antyseptycznym. Na rynku dostępne są całe linie do pielęgnacji cery mieszanej. Najlepsze efekty daje stosowanie całego zestawu złożonego z mydła, toniku, mleczka i żelu. Odpowiednie będzie również używanie mydła glicerynowego

Warto pomyśleć o peelingu enzymatycznym, który działa łagodnie i odblokowuje pory, pomagając zwalczać wypryski i zaskórniki oraz usuwając nadmiar sebum, który jest przyczyną powstawania wągrów i zaskórników. Peeling stosujemy maksymalnie dwa razy na tydzień.

Odpowiedni krem dla cery mieszanej powinien normalizować pracę gruczołów łojowych i nie może przy tym zatykać porów. Najlepiej, jeśli będzie to preparat, który nie nabłyszcza i ma lekkie działanie matujące. Na noc warto stosować krem o działaniu przeciwzapalnym i wygładzającym.

Jeżeli cera mieszana sprawia ci duży problem, możesz zastosować profesjonalne zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych i dermatologicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here