Jak dbać o cerę szarą?

0

cera_szaraSzara, pozbawiona blasku cera to chyba najgorsze co może być. Każda z nas chciałaby, aby jej twarz była nieskazitelnie gładka i promienna. Jednak co robić, gdy takiej nie mamy? Trzeba działać.

Pierwsza zasada to zdrowy tryb życia. Pełnowartościowe jedzenie, dużo wody mineralnej, sport oraz ograniczenie spożycia kawy i alkoholu, a także rzucenie palenia, jeśli nas to dotyczy. Prawdą jest, że ziemista i szara cera to problem dotyczący najczęściej palaczek.

Następnym krokiem jest odpowiednie oczyszczanie twarzy. Pod żadnym pozorem nie można zostawiać makijażu na noc, ponieważ zatyka on pory, a w połączeniu z zanieczyszczeniami z całego dnia i tym co wytwarza nasza skór to mieszanka wybuchowa, która bardzo nie korzystnie wpływa na naszą skórę. Dobre oczyszczenie jednak nie oznacza bardzo mocnego oczyszczania, ponieważ zbyt częstym myciem możemy zachwiać florę bakteryjną skóry oraz gospodarkę wodną, a to spowoduje przesuszenie. Należy używać delikatnych toników i mleczek, a jeśli borykamy się z krostami to dobre jest mydło siarkowe. Jednak używając mydła siarkowego trzeba zadbać o dobrze nawilżający krem.

To było codzienne oczyszczanie, ale warto również zadbać o regularne usuwanie martwego naskórka. Dzięki temu pory nie będą zatkane i bakterie odpowiadające za powstawanie zmian zostaną usunięte. Można używać peelingów dostępnych w sklepach, ale znakomicie na szarą cerę działa peeling z fusów kawy. Skóra po takim zabiegu odzyskuje świeżość i nabiera niezwykłej gładkości.

Ważne są również maseczki. Najlepiej rozświetlające i do zmęczonej cery. Stosowane regularnie przynoszą bardzo dobre efekty.

Dopełniając naszą pielęgnację zadbajmy o świeże powietrze. Dobrze dotleniony organizm odwdzięczy się nam pięknym wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here