Jak dbać o dłonie?

0

dlonieDłonie są wizytówką każdej kobiety. Zadbane dłonie i paznokcie bardzo dobrze prezentują się zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Osoba spoglądająca na nasze dłonie, zauważając, że o nie dbamy oraz je pielęgnujemy, będzie również wiedziała, że dbamy o siebie, swój wizerunek oraz o to, jak jesteśmy odbierani przez innych.

Ręce pokryte są cienką i wrażliwą skórą, prawie pozbawioną naturalnej ochrony, bo znajduje się w niej mało gruczołów łojowych. Nasze dłonie narażone są na wiele niszczących czynników- środki chemiczne (detergenty) podczas prania czy zmywania, na kurz- podczas sprzątania, ekstremalnie wysokie czy niskie temperatury, promienie UV, a nawet woda czy mydło.

Codzienna pielęgnacja skóry rąk, to klucz do sukcesu. Pamiętając, że dłonie nie lubią ani gorącej, ani zimnej wody, myjmy je pod letnim strumieniem wody używając delikatnego żelu o obojętnym lub kwaśnym pH. Po myciu ręce należy dokładnie osuszyć ręcznikiem, by uniknąć pękania oraz przesuszania się skóry. Po każdym takim zabiegu warto wmasować w skórę dłoni krem nawilżający.

Mniej więcej raz w tygodniu dłoniom warto zrobić zabieg pielęgnacyjny- drobnoziarnisty peeling. Służy to nie tylko złuszczaniu naskórka, ale także ukrwieniu skóry. Skóra z pewnością wygładzi się już po pierwszym zabiegu.

Kremy są niezwykle ważnym kosmetykiem dla naszych dłoni. Warto jak najczęściej wklepywać w dłonie krem regenerująco – nawilżający. Możemy posmarować ręce grubą warstwą kremu na noc. Skóra wtedy odpocznie i wchłonie potrzebne składniki. Warto również założyć na noc rękawice bawełniane- poprawi to skuteczność naszej nocnej kuracji.

Do dbania o nasze dłonie możemy również przyczynić się zmywając naczynia czy piorąc ręcznie. Na czas prania czy zmywania załóżmy na ręce specjalne ochronne rękawice, które uchronią skórę przed wysuszeniem i pękaniem. Jest to niezwykle ważne, ponieważ skóra dłoni może zostać bardzo przez nie uszkodzona, a nawet przeżarta, jeśli są to niebezpieczne środki.

Dbając o ręce warto również robić dłoniom kąpiele oliwne, nakładać maseczki (np. z gotowanych ziemniaków lub płatków owsianych), które pielęgnują i regenerują skórę naszych rąk.

Dłoniom naprawdę nie potrzeba dużo czasu w ciągu dnia. To zaledwie 15- 20 minut dziennie naszego wysiłku sprawi, że nasze dłonie z powrotem odzyskają piękny i zdrowy wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here