Jak dbać o stopy?

0

stopyStopy, o których przeważnie nie pamiętamy, codziennie utrzymują  ciężar naszego ciała. Poza tym muszą nienagannie wyglądać. Dobrze wyglądające stopy poprawiają nam samopoczucie na basenie, plaży czy w sytuacji intymnej. Dodają nam pewności siebie. Byśmy nie musiały się wstydzić własnych stóp, należy poświęcić im odrobinę czasu każdego dnia. Wystarczy regularnie wykonywać kilka zabiegów, by nasze stopy były piękne i zdrowe. Istnieje kilka reguł w pielęgnacji stóp, których przestrzeganie pozwoli uniknąć problemu potliwej, suchej, twardej i pękającej skóry.

Podstawą dbania o stopy jest higiena. Częste mycie stóp pomoże uniknąć nam nieprzyjemnego zapachu i, co najważniejsze, zmyje ze stóp pot i bakterie, które są przyczyną powstawania różnych schorzeń- przede wszystkim grzybicy. Latem najlepiej myć nogi chłodną wodą, co pomoże uniknąć opuchlizny i uczucia ciężkości. Po myciu stopy należy dokładnie osuszyć, zwłaszcza między palcami, ponieważ wilgoć jest głównym powodem rozwoju grzybicy.

Zalecane jest, aby robić naszym stopom częsty peeling oraz częste kąpiele. Dobra jest gruboziarnista sól.  Do kąpieli możemy dodać olejek odświeżający oraz kilka kropli oliwy z oliwek. Zrogowaciały naskórek można zetrzeć tarką z tworzywa sztucznego. Jego systematyczne usuwanie pozwoli w znacznym stopniu zapobiegać odciskom.

W pielęgnacji stóp warto używać preparatów, które zapewnią stopom komfort oraz zdrowy wygląd. Olejek z drzewa herbacianego ma działanie przeciwgrzybiczne, antybakteryjnie oraz zapobiega przykremu zapachowi. Witaminy A i E wygładzają i uelastyczniają stwardniały naskórek. By zapobiec pękaniu skóry na piętach i między palcami warto stosować kolagen, który doskonale nadaje się do tego zadania.

Ładne i zdrowe stopy to także zadbane paznokcie. Po pierwsze- paznokcie obcinamy w linii prostej, nie wycinamy boków ani skórek. Gdy zdarzy się, że paznokieć zaczyna wrastać w naskórek, należy moczyć stopy w słabym roztworze nadmanganianu potasu lub wkładać kawałeczek wady pod brzeg paznokcia i wkraplany płyn zmiękczający paznokcie i zapobiegający zapaleniu.

By stopy wyglądały ładnie, można pomalować paznokcie. Zróbmy to ładnie i schludnie, by nie uzyskać przeciwnego efektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here