Jak dbać o usta?

0

ustaPiękne usta nie tylko wyglądają estetycznie, ale również zachęcają do pocałunków. Również na gładkich i miękkich, bez zadzierających się skórek i bolesnych pęknięć, lepiej trzymają się i wyglądają kosmetyki.

Tylko, jak osiągnąć taki efekt bez korzystania z drogich zabiegów w salonach kosmetycznych? Otóż jest kilka prostych i sprawdzonych metod.

Najważniejsza jest profilaktyka w działaniu. Szczególnie w czasie zimy i lata warto zaopatrzyć się w balsam ochronny i stosować go przed każdym wyjściem z domu. To pomoże zapobiec w pierzchnięciu i pękaniu wrażliwej skóry ust.

Codziennie wieczorem po kąpieli można zrobić ustom masaż. Wystarczy do tego zwykła szczoteczka do zębów. Należy nią delikatnie masować usta okrężnymi ruchami. To  pozwoli na usunięcie martwego naskórka, a dodatkowo poprawi ukrwienie i nada ustom pięknego koloru.

Dobrze jest na noc nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego. Dlaczego na noc? Ponieważ wiele z takich kremów zawiera wodę i przy zetknięciu z mrozem albo wiatrem możemy uzyskać odwrotny efekt do zamierzonego.

To nie wszystko. Co kilka dni, a nawet codziennie można nakładać miód na usta. Taka naturalna maseczka nawilży i wygładzi skórę jednocześnie odpowiednio ja odżywiając. Ma ona dodatkowy plus, bo można ją na koniec zlizać.

Aby uniknąć podrażnień powinno się zmniejszyć spożywanie pikantnych potraw. To dodatkowo pozytywnie wpłynie na cerę.

Wszystkie te metody są bardzo skuteczne, jednak warto stosować je regularnie, aby uzyskać oczekiwany rezultat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here