Jak dobrać kolor do okazji?

0

paznokciePrawie każda kobieta maluje paznokcie. Zazwyczaj używa kolorów, które lubi. Jednak są sytuacje, kiedy należy odpowiednio dobrać kolor do okazji.

Ogólnie podczas dnia powinny to być odcienie stonowane, aby nie raziły. Natomiast wieczorem można bardziej poszaleć i użyć odważniejszych i mocniejszych barw. Z lakierami obowiązuje ta sama reguła co w przypadku makijażu. W dzień delikatnie, a wieczorem bardziej drapieżnie.

W pracy, a szczególnie w takiej gdzie mamy kontakt z ludźmi, obowiązuje delikatne odcienie, ponieważ niektórych może razić krwista czerwień albo promienisty róż.

To samo tyczy się eleganckich spotkań i bankietów. O ile można pomalować paznokcie na ciemniejsze kolory, o tyle lepiej nie eksperymentować z jaskrawymi barwami typu różowy, pomarańczowy albo zielony. Tego typu barwy są dobre na lato i urlop, kiedy słońce i budząca się przyroda kuszą radosnymi kolorami.

Ważne, aby kolor, szczególnie przy oficjalnych spotkaniach, komponował się z naszym strojem. To nada całości harmonii.

Jeśli jednak nie możemy się powstrzymać przed pomalowaniem na nasz ukochany kolor. To jest pocieszenie. Na rynku pojawiły się lakiery, które w pomieszczeniach pozostają bezbarwne, a uzyskują kolor dopiero na zewnątrz. Jest to totalna rewolucja i na pewno ucieszy wszystkie te osoby, które mają taki charakter pracy, gdzie nie wolno w ogóle malować paznokci.

Pamiętajmy jednak o jednej rzeczy, że nawet najpiękniejszy i najbardziej dobrany lakier nie zastąpi odpowiedniej pielęgnacji dłoni, które są naszą wizytówką zawsze i wszędzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here