Jak malować paznokcie?

0

paznokcieZacznijmy od pierwszej, podstawowej sprawy – co ile dni malujemy paznokcie? I tu sprawa wygląda bardzo różnie, wśród moich koleżanek najczęstsza odpowiedź to co 3 dni, chociaż ja zmieniam kolor średnio co 5, a nawet 6 dni. To oczywiście zależy tez od lakieru i nie zawsze przedstawia się to tak, że im droższy lakier tym dłużej się trzyma. Ważny jest też kolor – jeśli jest ciemny lub nazwijmy to zdecydowany, wtedy każda drobna skaza i odrapanie są bardziej widoczne niż np. przy kolorze beżowym.

A jaki kolor jest aktualnie „na topie”? I tu przedstawiam nasze redakcyjne sondaże, przepytaliśmy swoich znajomych kolegów i koleżanki i wyniki są zaskakujące (przynajmniej dla mnie), otóż mężczyźni wolą krótkie paznokcie i kolory zbliżone do czerwieni lub burgundu czy wiśni, natomiast kobiety są dumne ze swoich dłuuugich paznokci, najchętniej robimy tzw. french manicure lub malujemy paznokcie na kolor beżowy lub perłowy: biały, różowy i złoty.

A teraz przejdziemy do konkretów. Manicure to zabieg z pozoru bardzo prosty, polega na malowaniu i pielęgnowaniu płytki paznokcia oraz na pielęgnowaniu tzw. skórek, jednak dla większości kobiet to bardzo ważny zabieg kosmetyczny. I z tego co mi wiadomo, ostatnio zabieg ten stosują też coraz częściej mężczyźni, co uważam za bardzo wskazane! Proces malowania rozpoczynamy od zmycia starego lakieru, dobrze jest używać zmywacza do paznokci z dodatkiem olejku, zmywacze takie są powszechnie dostępne niemal z każdej drogerii. Następnie należy zmiękczyć skórki paznokcia, można to uzyskać przez zanurzenie paznokci w wodzie z dodatkiem soku z cytryny lub za pomocą preparatu do zmiękczania skórek. Po kilku minutach, kiedy skórki są już miękkie, możemy przystąpić do delikatnego odsuwania skórek specjalnym patyczkiem (przyrządem do odsuwania skórek), należy zachować ostrożność i pamiętać o tym, aby za bardzo nie naciskać. Następnie twarde skórki usuwamy przy użyciu cążków, znowu pamiętając o delikatnych ruchach, aby nie doprowadzić do krwawienia. Gdy rozprawimy się ze skórkami, możemy zabrać się za płytkę paznokcia i opiłować paznokcie, pamiętając o zasadzie, aby robić to zawsze w tym samym kierunku, dzięki czemu unikniemy rozdwajaniu paznokci. Przed nałożeniem właściwego koloru, dobrze jest zafundować naszym paznokciom odrobinę luksusu tj. odżywkę, kiedy to zrobimy możemy wreszcie nakładać właściwy kolor. Lakier należy nakładać zaczynając od środka paznokcia, a następnie malować boki. Przeważnie nie udaje się nam idealnie nałożyć lakieru i skóra z boku paznokci może mieć barwę lakieru, dlatego warto wcześniej przygotować sobie patyczek do uszu i zmywacz, nierówności możemy się pozbyć właśnie za pomocą patyczka zanurzonego z zmywaczu. Na koniec możemy zastosować preparat przyspieszający wysychanie. Wiele kobiet błędnie twierdzi, że świeżo pomalowane paznokcie należy włożyć pod palącą się lampkę, co jest nieprawdą, ponieważ lakier pod wpływem ciepła może jeszcze dłużej wysychać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here