Jak malować się na co dzień? Rady dla początkujących

0

makeup1Masz zamiar zacząć się malować, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? A może już zaczęłaś i szukasz jakichś wskazówek? Poniżej znajduje się kilka dobrych rad dotyczących lekkiego, codziennego makijażu do pracy oraz szkoły.  Pamiętajmy, że podstawowym zadaniem makijażu oczu jest wyrównanie kolorytu i tekstury skóry oraz rozświetlenie jej, skorygowanie kształtu oczu, a także skorygowanie kształtu/koloru oprawy oczu. Na co dzień nie powinnyśmy malować się zbyt mocno, wyzywająco. Ma on podkreślić naszą urodę, zatuszować niedoskonałości, a nie oszpecić- to ważne.

Makijaż zaczynamy od nałożenia podkładu, który zatuszuje niedoskonałości skóry twarzy. Jeżeli będzie konieczne, należy przypudrować błyszczące się miejsca. Podkład powinien być o ton ciemniejszy od koloru swojej cery.

Kiedy nasza cera ma już porcelanowy wygląd, nadchodzi czas na oczy.  Zaczynamy od delikatnego obrysowania dolnej krawędzi oka kredką lub eyelinerem od strony wewnętrznej ciągłym ruchem na zewnątrz. Górną powiekę malujemy delikatnym cieniem. Nie używamy cienia tego samego koloru co nasze oczy. ponieważ gdy powieka pomalowana jest w kolorze tęczówki, oko wygląda na zaspane i przymglone. Rzęsy malujemy mascarą nie tylko na górnej, ale również na dolnej powiece. Malujemy je zawsze zygzakowatym ruchem, od nasady. Na koniec usta, które najlepiej pomalować bezbarwnym błyszczykiem lub pomadką w naturalnym, różowym odcieniu.

Jest wiele szkół malowania się, różne style, makijaże orientalne, wieczorowe… Jednak te na co dzień powinny cechować się naturalnym wyglądem, powinny pokazywać naturalną świeżość naszej cery i podkreślać atuty naszej twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here