Jak oczyścić organizm? Pozbywanie się toksyn z ciała ludzkiego.

0

pozbywanie_toksynZanieczyszczone środowisko, niezdrowa żywność, szybki i stresujący tryb życia towarzyszą nam na każdym kroku, oczywiście nie wszystkim i oby tych ludzi było jak najwięcej. Niestety rzeczywistość i fakty mówią o tym, że nasze organizmy są coraz bardziej zanieczyszczone, ludzie często nie zdają sobie nawet sprawy czym to grozi.

Wiele chorób przewlekłych jest nierzadko wynikiem zatrucia naszego organizmu toksynami, a długotrwałe dostarczanie toksyn do ciała skutkuje ograniczeniem jego zdolności do samooczyszczania. Narządy takie jak wątroba, nerki, jelita nie radzą sobie z tą ilością „trucizn”.

Zatruwanie organizmu jest procesem wolnym i cichym, dlatego warto zastanowić się czy ma także nie jesteśmy narażeni na powolną śmierć – na własne życzenie. W naszym „rachunku sumienia” zaczniemy od tytoniu, palenie papierosów grozi wieloma, wieloma chorobami i powikłaniami jak na przykład zawał serca, rak płuc, rak pęcherza moczowego, rak jamy ustnej, przełyku czy choroba niedokrwienna serca. Papierosy są jedynym legalnie sprzedawanym na całym świecie produktem o udowodnionym działaniu rakotwórczym! W dymie z papierosów zawarte są substancje, które uszkadzają DNA i płód, sumując jest w nim około 4000 związków chemicznych! Około 13-15% chorych na raka płuc żyje dłużej niż 5 lat. Aż 115 tys. Polaków w wieku 30-49 lat cierpi na impotencję wywołaną paleniem papierosów. Ale palacze zawsze znajdą wytłumaczenie na swoją słabość, niestety jest to bardzo szkodliwy nałóg i należy pamiętać, że to tylko od nas samych zależy czy będziemy palić, a co najgorsze poprzez bierne palenie możemy poważnie zaszkodzić innym.

Kolejną zmorą naszych czasów jest żywność bogata w konserwanty, nasze ciało nie jest śmietnikiem, nie możemy jeść wszystkiego na co mamy ochotę. Należy uważać na to co i ile jemy! Wtedy kiedy możemy wybierajmy żywność jak najmniej zmodyfikowaną, niech owoce i warzywa na stałe zagoszczą na naszym talerzu, szczególnie polecam winogrona, jabłka i śliwki, które mają właściwości oczyszczające. Tak samo sprawa wygląda z zieloną herbatą. Ponadto często zalecane przez specjalistów od odżywiania są jednodniowe głodówki. Jestem przekonana, że jeden dzień bez objadania nikomu nie zaszkodzi, ale pamiętajmy, aby pić wtedy dużo wody i soków warzywnych lub owocowych. Co do picia – należy unikać napojów gazowanych, ponieważ wywołują one wzdęcia, bóle brzucha, zawierają dużo pustych kalorii, które w żaden sposób nie mogą przynieść korzyści dla organizmu.

Alkohol? Czemu nie! Picie alkoholu jest nawet wskazane, ale UWAGA – W NIEWIELKICH ILOŚCIACH!!! Z niczym nie można przesadzać, umiar, umiar i jeszcze raz umiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here