Jak osiągnąć piękne i gładkie ciało?

0

kobieta_cialoNie da się ukryć, że na to jak wyglądamy ma wpływ mnóstwo czynników. Kolor, struktura i kondycja skóry zależy od genów. Jeśli nasza mama nie ma skłonności do problemów z nią to my raczej też nie będziemy miały. Innymi czynnikami mającymi wpływ na naszą skórę są tryb życia i środowisko w jakim żyjemy, a także codzienna pielęgnacja lub jej brak. Te ostatnie możemy zmienić i kontrolować, co oznacza, że nie jesteśmy tak do końca skazane na geny.

Aby nasza skóra miała piękny koloryt i wyróżniała się gładkością należy stosować peelingi. Dzięki systematycznemu ich używaniu pozbędziemy się martwego naskórka i pozwolimy ciału oddychać. Na rynku kosmetycznym  jest ogromny wybór preparatów złuszczających, owocowe, naturalne, głęboko złuszczające, delikatnie, itd. Każda z nas może wybrać coś dla siebie. Jednak można taki peeling wykonać samemu w domu. Trzy podstawowe produkty do domowego użytku to kawa, cukier i sól. Dzięki kofeinie zawartej w kawie nasza skóra oprócz gładkości nabierze koloru, pozbędziemy się szarego odcienia. Cukier i sól złuszczą, a jednocześnie rewelacyjnie wymasują ciało i poprawia krążenie.

Po złuszczaniu przychodzi czas na nawilżanie. Nie można o tym zapomnieć. Skóra wymaga głębokiego nawilżenia, szczególnie po usunięciu martwego naskórka. Z balsamami i kremami jest tak samo, jak w przypadku peelingów. Trzeba wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Nie da rady polecić jednego dla wszystkich, bo każda skóra jest inna i potrzebuje czegoś innego. Jednak dobrze nawilżające są wszelkie balsamy z masłem kakaowym i mlekiem kozim, a najlepiej jak są z witaminami, w szczególności A i E.

Dobroczynny wpływ ma również słońce. Odpowiednia ilość promieni słonecznych nie tylko delikatnie opala, ale również odpowiada za wytwarzanie witaminy D w organizmie. Z kolei ta odpowiada za zdrowie całego ciała.

Kosmetyki, nawet te najlepsze, nie wystarczą, żebyśmy ładnie i promiennie wyglądały. Ważny jest także sport i zdrowe odżywianie. Ruch nie tylko zadba o ładną sylwetkę, ale pomoże ujędrnić skórę i nada jej zdrowy wygląd. To są jednak czynniki zewnętrzne. Trzeba również dbać od wewnątrz. To w jakiej kondycji jest nasza skóra zależy w dużej mierze od tego co jemy. Korzystny wpływ mają owoce, warzywa oraz ryby. Dodatkowo te produkty nie tuczą i maja mnóstwo witamin. Natomiast, żeby oczyścić organizm z toksyn należy pić dużo wody i zielonej herbaty.

Zdrowa i ładna skóra przyciąga wzrok i poprawia samopoczucie, a żeby taką mieć wystarczy kilka minut dziennie i odrobina chęci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here