Jak pięknie umalować oczy, czyli co zrobić z brwiami i rzęsami?

1

makeupDoskonałe pomalowanie oczu to podstawa idealnego makijażu. Oczy są centralnym elementem twarzy kobiety. Kobiecy wzrok pociąga mężczyzn, więc można to wykorzystać odpowiednio podkreślając oczy.

Makijaż oczu powinno się zacząć wykonywać od brwi. Ich wygląd ma wielki wpływ na wyraz twarzy. Tak więc zadbajmy, by były one delikatnie i naturalnie podregulowane oraz miały odpowiedni kolor i ładnie błyszczały. Wyreguluj je i wyrywaj włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu i tylko od dołu, nie usuwaj tych rosnących nad linią brwi. Po skończonym zabiegu należy posmarować skórę kremem łagodzącym podrażnienia. Kolor brwi powinien harmonizować z kolorem włosów. Można je ufarbować henną u kosmetyczki lub delikatnie pomalować cieniem do powiek.

Kolejną istotną kwestią perfekcyjnego makijażu jest wygląd rzęs. Dobrze jest wiedzieć, że każde, nawet krótkie i rzadkie, rzęsy mogą wyglądać pięknie. Trzeba się nimi tylko odpowiednio zaopiekować.

Zacznijmy więc od sposobu malowania rzęs. Pamiętajmy, by zawsze malować je od nasady ku koniuszkom włosów, zaczynając od zewnętrznych. Jeśli rzęsy nam się posklejają, to, póki są wilgotne, należy rozczesać je specjalnym grzebyczkiem, by  powieki nie wydawały nam się zbyt ciężkie.

Gdy zauważymy, że nasze rzęsy zaczynają się łamać, wypadać i przesuszać, zastosujmy bezbarwny tusz odżywczy, który rozwiąże nasz problem. Bezbarwne odżywki do rzęs zawierają witaminy i proteiny działają wzmacniająco, tym samym chroniąc włoski przed dalszymi zniszczeniami. Witaminy A, E oraz prowitaminy B5 wzmacniają odporność rzęs oraz minimalizują ryzyko ich wypadania. Są dostępne również żele pod tusz, które można stosować codziennie. Stanowią one doskonały podkład pod mascarę właściwą oraz pozwalają odżywiać rzęsy w ciągu dnia.

Drogie Panie, pamiętajcie, że rzęsy można wydłużać, wywijać oraz pogrubiać wedle uznania. W celu wywinięcia możemy wykonać specjalną trwałą do rzęs lub zwyczajnie użyć zalotki, która podkręci włoski. Dostępne są również tusze do rzęs ze specjalną szczoteczką w kształcie klepsydry, czy półkola. Wszystko zależy wyłącznie od wyboru tuszu, szczoteczki oraz sposobu nakładania go. Malowanie rzęs to nie tylko sposób na świetny wygląd, ale także świetna zabawa w stylistkę, która pozwala robić wszelkie eksperymenty tylko po to, byśmy mogły wyglądać oraz poczuć się lepiej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here