Jak pielęgnować włosy o ciemnym kolorze?

1

Każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji, (co się tyczy również włosów o różnych kolorach).

Po pierwsze. Wybierajmy kosmetyki, które zawierają technologię odbijania światła (funkcjonuje w głębi włosów, zapewniając im tym samym regenerację i przywrócenie blasku). By wzmocnić blask włosów każde pasmo powinno odbijać światło od swojej powierzchni. Dzięki czemu fryzura ma połysk.

Po drugie. Dobierajmy pielęgnację do odcienia włosów. Szampony i odżywki powinny być dopasowane do koloru naszych włosów.

Po trzecie. Nie zapominajmy o nawilżaniu i odżywianiu. Często jest tak, że ciemne włosy są matowe. Wynika to z faktu, że pigmenty znajdujące się w nich, mają tendencję do absorbowania światła. Używanie suszarki, lokówki lub prostownicy wysusza włosy powodując ich szorstkość, porowatość i puszenie się. Dlatego też pamiętaj, aby szampony i odżywki nie tylko były dobrane do koloru naszych włosów, ale także nawilżały i dodawały im blasku.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo serdecznie chcialabym polecic dwufazowa odzywke Biovax Quick, ktora polecila mi moja fryzjerka 🙂 bardzo ladnie podkresla ciemny kolor wlosow, ulatwia rozczesywanie i milo pachnie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here