Jak pokonać stres?

0

stresStres jest wrogiem człowieka, który często go dopada. Każdy z nas odczuwa stres z innych powodów, każdy człowiek inaczej na niego reaguje, dlatego też bardzo ciężko byłoby znaleźć uniwersalną metodę na walkę ze stresem. Nie ma sposobu, który mógłby być skuteczny dla wszystkich stresujących się ludzi. Na jednych działa muzyka, na innych spacer, na jeszcze innych po prostu wypłakanie się. Poniżej zaprezentowanych jest kilka sposobów, które mogą okazać się pomocne w walce ze stresem.

Aktywność fizyczna jest uznawana za najskuteczniejszą metodę opanowywania i ograniczania stresu. Podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych mięśnie rozluźniają się, w związku z czym zaczyna poprawiać się krążenie. Nasz organizm jest dotleniony, więc ogólne samopoczucie poprawia się.

Jak mawiają nasi dziadkowie- człowiek szczęśliwy, to człowiek posiadający małe lub duże hobby. Osoby, które wolny czas poświęcają swoim zainteresowaniom, zdecydowanie rzadziej cierpią z powodu stresu. Gdy zajmujemy się naszym hobby, zapominamy o problemach, dajemy organizmowi odpocząć, to czas na zdystansowanie się oraz regenerację sił.

Osoby samotne są narażone na mocniejsze działanie stresu. Przebywanie z rodziną i przyjaciółmi daje nam poczucie przynależności oraz akceptacji otoczenia, co sprawia, że rośniemy w siłę. Gdy mamy wsparcie od bliskich, mamy również chęć, by zmierzyć się ze swoimi problemami oraz męczącym nas stresem.

Relaks i wypoczynek to także sposób walki ze stresem. Gdy jest się wypoczętym, znacznie łatwiej jest radzić sobie z wszelkimi problemami, niedogodnościami, w tym także stresem. W momencie największego stresu- zwyczajnie wyśpij się, a gdy wstaniesz, zobaczysz, że będziesz gotowy/a do walki.

Także techniki umysłowe typu medytacja, hipnoza oraz techniki wizualizacyjne uważa się za świetny sposób walki. Pozwalają one na relaksowanie umysłu, wyciszają. Można także skorzystać z kontroli wdechów i wydechów, ćwiczyć jogę- połączyć relaks ciała i umysłu. Obniżamy poziom napięcia mięśni oraz zmniejszamy ciśnienie czy tętno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here