Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

0

choroba lokomocyjnaDolegliwości związane z chorobą lokomocyjną mogą popsuć każdą podróż. Do objawów choroby lokomocyjnej należą przede wszystkim nudności i wymioty, zawroty i bóle głowy. Dodatkowymi objawami jest pocenie się oraz blednięcie skóry, a także obfite ślinienie się, senność, uczucie zmęczenia, czasem zaburzenia rytmu serca i ogólny dyskomfort. Na szczęście, z tymi objawami można skutecznie walczyć. Oto kilka ze sposobów:

Po pierwsze, postaraj się przed wyjazdem o spokój i optymizm. Myśląc, że będziesz się źle czuć, na pewno poczujesz się gorzej i objawy choroby lokomocyjnej nasilą się. Wyruszaj w podróż w dobrym humorze, a w takim na pewno dojedziesz na miejsce! Jeśli mimo wszystko jednak boisz się choroby lokomocyjnej przygotuj tak zwany awaryjny zestaw, czyli papierową torebkę, zimną wodę oraz nawilżone czymś chusteczki. Jeśli nie uda się zapobiec wymiotom, z pewnością zapobiegniesz ubrudzeniu siebie, innych pasażerów, no i samego pojazdu.

Także to, co jemy wpływa na nasz organizm. Przed wyjazdem najlepiej zjeść lekkostrawny posiłek – niedużą porcję. Jazda z przepełnionym żołądkiem wprawi cię w mdłości.

Jeśli to możliwe, uchyl delikatnie okno. Ważne jest, by w aucie nie zrobiło się duszno i gorąco, bo to pogorszy samopoczucie i nasili objawy choroby. Świeże powietrze jest skutecznym środkiem do walki z chorobą lokomocyjną.

W czasie podróży pamiętaj, by unikać tłustych przekąsek oraz słodkich napojów gazowanych. Najlepiej pić niegazowaną wodę mineralną lub słabą herbatę. Cukierki lub gumy do żucia o smaku miętowym lub kwaśnym także pomagają w pozbyciu się mdłości.

No i najważniejsze- lekarstwa. W aptekach można dostać wiele skutecznych leków przeciw mdłościom. Także w kioskach można o nie zapytać. Jeśli mimo wszelkich starań czujesz, że ci niedobrze, warto wziąć jedną- dwie tabletki tylko po to, by podróż była przyjemna, a nie męcząca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here