Jak radzić sobie z piegami?

0

piegiPiegi to małe i ciemne plamki na skórze osób o jasnej karnacji. Najczęściej kojarzymy je z pamiątką po wakacyjnych szaleństwach. Jednak nie zawsze tak jest. Ich posiadanie jest uwarunkowane genetycznie. Piegi posiadają zazwyczaj osoby mające skłonność do oparzeń słonecznych. Któż z nas jednak nie uważa, że piegi są urocze? Uwielbiają je wszyscy, z wyjątkiem właścicieli, którzy zastanawiają się, jak pozbyć się tych plamek raz na zawsze i walczą z nimi na wszelakie sposoby.

Piegi dodają właścicielowi charakteru, są bowiem znakiem „pazurka”- mogą być ostrzeżeniem- „uważaj, potrafię być groźna”. Dlatego są one tak sympatyczne i lubiane. Jednak wiele osób stara się ich pozbyć. Jak? Istnieje wiele sposobów walki z nieprzyjacielem: począwszy od tych domowych sposobów(niestety mniej skutecznych i dających chwilowy efekt po długim stosowaniu) aż do profesjonalnych zabiegów u kosmetyczki- często laserowych.

Sposobami domowymi możemy sobie pomóc, nie wydając dużej ilości pieniędzy. Najczęstszym sposobem na wybielenie piegów jest regularne i częste przecieranie skóry sokiem z cytryny. Należy jednak być ostrożnym, gdyż sok z cytryny może podrażnić naszą skórę i sprawić, że będzie ona bardziej wrażliwa na słońce.

Kolejnym, jakże popularnym sposobem może być nasz poczciwy zielony ogórek, który od stuleci stosowany jest w pielęgnacji urody. Wybiela piegi i dodatkowo odświeża oraz nawilża skórę. Możemy pokroić ogórek w plasterki, położyć na piegowate miejsca i zostawić na 20 minut. Piegi stopniowo zaczynają stawać się mniej widoczne. Można również zetrzeć drobno dwa ogórki na tarce i dodajemy łyżeczkę soku cytrynowego. Taką miksturę nakładamy na skórę na około 15 minut, po czym spłukujemy letnią wodą.

Dla osób, które nie lubią ogórków proponujemy papkę z rozgniecionych truskawek lub czarnych porzeczek. Możemy do niej dodać kilka kropel soku z cytryny. Nakładamy ją na twarz na około 10 minut.

Są także sposoby profesjonalne i z pewnością bardziej skuteczne. Zaliczamy do nich środki złuszczające i odbarwiające. Są to na przykład peelingi chemiczne. Najlepiej jest zaplanować 3 zabiegi w odstępach 10-14dni, po których efekty będą zadziwiające.

Jednak najszybszą i najskuteczniejszą metodą usuwania piegów jest zastosowanie lasera. Już w czasie kilku godzin po zabiegu widoczne są efekty. Od następnego dnia po zabiegu rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania i trwa to do 2 tygodni, po których skóra ma piękny kolor, jest odświeżona i ujednolicona.

Sposobów wybielania niechcianych plamek jest wiele. Należy udać się do specjalisty, który doradzi odpowiednią kurację. Można oczywiście stosować wyżej wspomniane naturalne maseczki, które nie tylko pomogą piegusom pozbyć się ich, ale także odżywią ich skórę- co, z pewnością, jest dobrą wiadomością dla wszystkich, którzy próbują pozbyć się piegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here