Jak samemu poradzić sobie ze stresem?

0

stresNa wiosnę kolorowe magazyny pełne są porad, które mają nam zagwarantować to, że będziemy czuć się dobrze każdego dnia. Niestety część z nich nie jest dla każdego dostępna. Niestety na nasze zdrowie sami solidnie musimy zapracować. Nie ma diety cud i dobrych dla wszystkich i na wszystko ćwiczeń. Nawet najbardziej wymyślne i bardzo drogie metody poprawy zdrowia są zawodne ponieważ dobre samopoczucie trzeba zacząć od przewartościowania w swoim umyśle.

Wszelkie próby zmiany dotychczasowych złych nawyków i rozpoczęcia codziennego życia w nowym, zdrowym stylu, warto rozpocząć od odpowiedniej motywacji. Chcąc cokolwiek osiągnąć w staraniach o zdrowy tryb życia (ruch, zrzucenie wagi, dieta), musimy być przygotowani, że tylko z żelazną dyscypliną i konsekwencją uda się cokolwiek zrobić. Polecamy np. prowadzenie dziennika lub zapisu z przebiegu naszych zmagań z własnymi słabościami. Taka forma doskonale dopinguje i mobilizuje do wysiłku fizycznego czy starań o właściwą dietę. Gdy wdrożymy się w pewien rytm postępowania, te z pozoru błahe zapiski, będą naszym drogowskazem i potwierdzeniem, iż warto było ponieść wysiłek, by po pięciu wizytach na pływalni wysiłek już nas tak nie męczy.

Coraz więcej osób decyduje się na rozpoczynanie dnia od porannego rozruchu. Porządna porcja biegu, jazda na rowerze lub intensywny marsz wspaniale pobudzają organizm.Takie wysiłek fizyczny pomaga w spalaniu kalorii i pozbyciu się stresu. Dzięki jeździe rowerem, pływaniu, bieganiu ładujemy nasze akumulatory na cały dzień. Również będziemy mniej podatni na zły nastrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here