Jak uwierzyć w siebie?

0

uwierzyc_w_siebieWiara w siebie jest podstawą sukcesu. Osoba wierząca w to, że jest na tyle dobra, silna, że może coś osiągnąć, pozytywnym myśleniem zyskuje już połowę sukcesu. Osoba, której brak wiary w siebie, sama sobie podcina skrzydła, bowiem z góry zakłada, że nic jej się nie uda. Tymczasem wystarczy zmienić podejście, by sobie zaufać, a wszystko zacznie się układać. Poniżej znajduje się kilka przydatnych rad, które pomogą uwierzyć siebie, zdobyć pewność siebie i są początkiem drogi do sukcesu.

  • Głowa do góry!

Podstawową i najważniejszą zmianą jest postawa. Osoba, której brak pewności siebie, chodzi zgarbiona, ze spuszczoną głową. Ty też tak chodzisz? Zmień to! Wyprostuj się, przejdź się po pokoju z podniesioną głową, zarzuć dłonią do tyłu włosy. Masz być kimś, kto nie lęka się niczego. Pokaż to mową ciała, a ludzie zaczną dostrzegać te cechy. Wypróbuj  pewny krok na w pracy, sklepie, na ulicy. Tak się porusza osoba bez kompleksów.

  • Nie przejmuj się głupstwami

Nie warto wmawiać sobie, że jest się do niczego, bo właśnie przytyło się dwa kilogramy, albo ktoś spojrzał na mnie krzywo. To nie powinno peszyć! Należy zdawać sobie sprawę z posiadania jakiegoś talentu- każdy umie coś dobrze zrobić, w czymś jest dobry. Należy to tylko w sobie odnaleźć i umiejętnie wykorzystać. Naucz się dzielić z innymi tym, co masz do zaoferowania. Eksponuj swoje mocne strony- im częściej się to robi, tym bardziej pewnym siebie się człowiek staje.

  • Dąż do celu małymi kroczkami

Jak świetnie człowiek się czuje, mu się coś osiągnąć- nie musi to być przecież jakiś trudny do zrealizowania cel. Jesteśmy jak dzieci- potrzebujemy pochwały, nawet od samych siebie. Pewności siebie dodają małe zwycięstwa- zacznij je zauważać, a zobaczysz, jak wkrótce osiągniesz dużo więcej!

  • Nie samymi sukcesami człowiek żyje

Nie można wmawiać sobie, że musimy koniecznie osiągnąć sukces. Ewentualne porażki będziemy bardzo źle znosić. Wszelkie porażki należy interpretować jako kolejne doświadczenie, kolejną lekcję, dzięki której mieliśmy się czegoś nauczyć. Życie nie jest ciągiem zwycięstw i przegranych bitew. Ważne są przede wszystkim zdobyte umiejętności i przeżycia, które czegoś uczą- dzięki nim stajemy się mądrzejsi. A mądrość wzmacnia wiarę w siebie.

  • Pozytywne myśli na dobranoc

Wieczorem, zanim zaśniesz, spróbuj pomyśleć, że wszystko ułoży się po twojej myśli. Wynotuj, co dobrego, wartościowego się wydarzyło. Mogą to być rzeczy, które ci się udały, i przyjemne zdarzenia, spotkania, rozmowy. Ważne, żeby były zapisane pozytywnie, bez zaprzeczeń

  • Zachwycaj się sobą

Każdy człowiek posiada zalety, więc postaraj się nie zauważać u siebie tylko samych wad! Zacznij od wyglądu. Masz piękne oczy? Włosy? Dłonie? Myśl o nich każdego dnia. Zachwyć się nimi przed lustrem! Z czasem zaczniesz zauważać coraz więcej swoich atutów i będziesz z nich dumna.

  • Nie rozpamiętuj przeszłości, nie obwiniaj się

W życiu każdego człowieka zdarzyło się coś nieprzyjemnego. Nie ma sensu do tego wracać. Należy pomyśleć o teraźniejszości, spróbować rozwiązać każdy problem. Niech każda przeszkoda życiowa mobilizuje cię do działania. Nie bierz wszystkiego na siebie. Pamiętaj, że nie ponosisz winy za każde niepowodzenie. Patrz optymistycznie na świat, oraz spotykaj się z ludźmi, którzy potrafią wesprzeć, służyć radą, pochwalić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here