Jak uzyskać efekt lśniących włosów?

0

Kosmetyki do wlosówKtóra z nas nie chciałaby włosów niczym z reklamy? Niestety nie jest to takie łatwe. Tam pracuje nad takim efektem cały zastęp specjalistów, a co my możemy zrobić, aby poprawić kondycję naszych?

Jest wiele sposobów, które w nam tym pomogą. Aby uzyskać natychmiastowy efekt gładkich i lśniących włosów wystarczy jedwab do włosów.

Jednak nie chodzi tylko o chwilowy efekt, a żeby uzyskać długotrwały należy zmienić pewne nawyki i zadbać o włosy. Wszystko zaczyna się od wewnątrz. Czyli dieta, jaką stosujemy ma ogromny wpływ na porost i wygląd naszych włosów. Czym zdrowiej się odżywiamy tym lepiej wyglądają nasze włosy. Kolejną sprawą są odżywki i odpowiedni szampon. Zarówno jedno i drugie należy dobrać indywidualnie do naszego typu włosów. Jeśli są przesuszone, ale przetłuszczają się to oznacza, że stosujemy złe preparaty. Należy wówczas zainwestować w szampony i odżywki nawilżające. Także prostownice, lakiery i pianki mają bardzo niekorzystny wpływ na ich wygląd. Starajmy się ograniczyć ich użycie do minimum i zafundować im sesję regeneracyjną w tym czasie, a na pewno odwdzięczą się nam pięknym i zdrowym blaskiem. Bardzo dobre są płukanki piwem albo ziołami typu rumianek. Tak przygotowany napar należy stosować kilka razy w tygodniu. To odżywi strukturę włosa oraz odświeży skórę głowy. Bardzo dobra jest również maseczka z jajka. Jednak są to sposoby dla bardziej cierpliwych. Dla które nie mają ochoty samodzielnie przygotowywać preparatów firmy kosmetyczne proponują całą masę gotowych preparatów do pielęgnacji włosów. Najważniejszą sprawą jest dobór odpowiedniego kosmetyku. To zapewni powodzenie i uzyskanie oczekiwanych rezultatów.

Inną ważną sprawą jest ochrona włosów przed czynnikami zewnętrznymi. Spaliny i pyły, które osadzają się na ich powierzchni także mają niekorzystny wpływ na wygląd włosów. W czasie wakacji kiedy słońce świeci intensywniej należy pamiętać o nakryciu głowy, które zapobiegnie wysuszeniu i zmatowieniu.

Jeśli jednak mimo wszystko nasze włosy łamią się i są pozbawione blasku może warto wybrać się do lekarza, ponieważ może to być spowodowane brakiem jakiś witamin albo oznaką choroby.

A ładne i zdrowe włosy pozwolą poczuć się nam szczęśliwszymi i piękniejszymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here