Jak walczyć z grypą żołądkową?

0

Grypa żołądkowa – chyba każdy to zna. Tak naprawdę nic nas przed nią nie uchroni. Kiedy nas już dopadnie pozostaje nam tylko czekanie, aż przejdzie. Rzadko zdarza się, żeby była potrzebna wizyta u lekarza. Zazwyczaj wystarczy samemu się kurować.

Jak przetrwać ten czas? Kiedy męczą nas mdłości często połączone z biegunkami to na pewno nie myślimy o jedzeniu. Wówczas w sumie jedzenie nam niepotrzebne. Najważniejsze jest uzupełnianie płynów. Przy takim wysiłku nie trudno o odwodnienie.

Kolejnym krokiem jest leżenie i odpoczywanie. Najlepszy w tym momencie byłby sen, ale towarzyszące dolegliwości nie zawsze pozwalają na zaśnięcie.

Na żołądek korzystnie wpływa herbatka z rumianku. Natomiast lepiej unikać mięty, ponieważ ma ona właściwości powodujące wymioty.

Kiedy pierwsza fala dolegliwości minie wówczas warto coś zjeść. Dobrze działa rosół, który korzystnie wpływa na wszelkie dolegliwości żołądkowe. Ważne, aby jedzenie było lekkie i niepodrażniające już i tak podrażnionego żołądka. Można przegryzać zwykłe suchary.

Nawet jeśli dolegliwości ustąpią już pierwszego dnia powinniśmy podtrzymać lekką dietę jeszcze przez dzień lub dwa, aby nasz organizm miał czas na regenerację i wrócił do sił.

W przypadku grypy żołądkowej najważniejszy jest czas i spożywanie dużej ilości płynów. Leki zazwyczaj i tak nie pomagają. Musi przejść samo. Jednak jeśli nie przechodzi dłużej niż dwa dni, wówczas trzeba się zgłosić do lekarza.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here