Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

0

lysienieZdrowy człowiek traci dziennie około 40 – 100 włosów. Jednak jeśli zaczyna wypadać ich więcej, może to już oznaczać problem. Powodów wypadania włosów może być wiele. Może być to choroba, utrata wagi, stres, zła dieta czy brak witamin. Palenie papierosów, picie alkoholu może również powodować wypadania lub zahamowania wzrostu włosów.

Jest wiele sposobów, które pomogą nam zmniejszyć ten proces. Powinniśmy być jednak świadomi, że wypadanie włosów to także problem psychiczny i czasami nie da się tego zahamować. Jednak w większości przypadków pomóc może zmiana nawyków żywieniowych, wzbogacenie diety o witaminy oraz dbanie o włosy.

Witaminy A, C i E stymulują krwioobieg oraz odżywiają skórę głowy. Dzięki nim włosy stają się mocne i zdrowe. Także witaminy z grupy B pomagają w walce z wypadającymi włosami.

By odżywić włosy, warto pić sok z zielonych warzyw liściastych, marchewki oraz kiełek lucerny. Taki sok posiada bardzo wysoki poziom witamin potrzebnych do prawidłowego wzrostu włosów.

Jako odżywki można używać roztworu octu jabłkowego. Pamiętajmy jednak, by nie był on za mocny- do jednego litra wody dodajmy ¼ szklanki octu. Po każdym myciu głowy płucz nim włosy. Ocet usunie martwe komórki z mieszków włosowych oraz zapobiegnie wypadaniu włosów.

Wzbogać swoją dietę w mikroelementy. Cynk niezbędny jest do produkcji kreatyny, głównego budulca włosa, miedź ma wpływ na barwę oraz strukturę włosa. Brak żelaza może być powodem przedwczesnego łysienia.

Jako odżywek można również stosować maseczki domowej roboty.  3-4 razy w tygodniu możemy nakładać na włosy  mieszankę oliwy z oliwek z miodem i cynamonem. Wsmarować w skórę głowy, zostawić na 15 minut i zmyć łagodnym szamponem. Inne „babcine” maseczki, które stosuje się tak samo, to na przykład mieszanka podgrzanego oleju kokosowego (1/2 szklanki) i sproszkowanej amli (niedużo), a także maseczka z żółtek jajek (2 wystarczą), oleju rycynowego(2 łyżki), soku z cytryny, miodu(1 łyżka) oraz łyżeczki jogurtu(bez cukru) lub drożdży.

Pomocna może się okazać również poczciwa cebula, którą nasi pradziadkowie stosowali przy wypadaniu włosów, ze względu na wysoką zawartość siarki. Świeżo wyciśnięty sok z cebuli wystarczy wmasować delikatnie w skórę głowy i pozostawić na pół godziny, po czym zmyć szamponem.

Kuracje domowymi sposobami dają efekty  po dłuższym (kilkumiesięcznym) regularnym stosowaniu. Pamiętajmy, że nie są one lekiem na wypadanie włosów. Jeżeli nie zahamują one wypadania włosów i nie wzmocnią ich, należy udać się do lekarza, który prawdopodobnie zleci nam długie leczenie farmakologiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here