Jak zrobić musujące kulki do kąpieli?

0

kulki do kapieliKąpiel to moment, kiedy możemy zrelaksować się po całym dniu pełnym ciężkiej pracy. Jednak kąpiel w samej wodzie nie da nam tyle przyjemności, co kąpiel z musującymi kulkami przygotowanymi przez nas samych.

Jak, zatem, przygotować musujące kuleczki? To proste, musimy użyć kilku składników, by otrzymać efekt musujących bąbelków. Naprawdę, warto spróbować. A oto przepis:

Składniki:

1/3 kwasku cytrynowego

2/3 sody oczyszczonej

oczar wirginijskiego (witch hazel) w sprayu

suszone zioła (np. rumianek)

olejek eteryczny

Wyciąg z oczaru ma właściwości lecznicze: przyspiesza proces regeneracji skóry oraz poprawia jej ukrwienie i wzmacnia naczynia krwionośne. Bez problemu możemy go kupić w sklepach internetowych.

Przygotowanie:

Mieszamy dokładnie kwasek cytrynowy z sodą i – jeśli chcemy, by nasze musujące bomby były kolorowe – możemy dodać barwnik. Można dodać szczyptę suszonych ziół, które również podziałają leczniczo na nasz organizm. Następnie, by uzyskać relaksujący zapach, dodajemy kilka kropelek wybranego przez nas olejku eterycznego. Jego ilość dobieramy sami tak, by jego intensywność nam nie dokuczała podczas kąpieli. Do tej masy powoli dodajemy wyciąg z oczaru. Mieszając naszą masę, powinniśmy zauważyć, że zaczyna się ona pienić. Gdy masa będzie na tyle gęsta, by można z niej było uformować kulki, robimy to. Najlepiej użyć gotowych foremek. Kształt foremek możesz dobrać sam. W sklepach można dostać foremki do lodów, które świetnie się przydadzą do robienia musujących kuleczek. Tak przygotowane kulki pozostawiamy do wyschnięcia.

Uwaga! Jeśli kulki wciąż musują w foremkach, możesz kontynuować ich wygniatanie. Ich musowanie znaczy, że są jeszcze zbyt wilgotne.

Kulki mogą być świetnym prezentem dla bliskich. Można je formować w różne kształty i dopasować kształt do okazji, z jakiej obdarowujemy przyjaciół. Pakujemy je w elegancki papier i zadowolenie obdarowywanego mamy gwarantowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here