Jakie są sposoby na ładną opaleniznę?

0

opalanieLato się rozpoczęło i słońce coraz mocniej grzeje. Czas wakacji i urlopów sprzyja słodkiemu lenistwu i oddawaniu się przyjemnościom. Doskonale wiadomo, że ładna opalenizna dodaje piękna i uroku, a dodatkowo wyszczupla. Jednak jak osiągnąć naprawdę ładną opaleniznę i nie dopuścić do tzw. skóry węża, czyli schodzenia skóry.

Aby uzyskać ładny kolor skóry i nie poparzyć się, a słońce z roku na rok emituje coraz więcej szkodliwych promieni, należy do opalania podchodzić z rozsądkiem. Podstawą jest dobry krem z filtrem. Nie oszukujmy się, że bez kremu opalimy się szybciej. Może będzie szybciej, ale na pewno szkodliwiej i boleśniej. Krem pozwoli na równomierne i stopniowe nabieranie koloru. Skóra dzięki filtrom ma czas na uruchomienie systemów obronnych i produkcje melatoniny, która to właśnie odpowiada za ten śliczny brązowy kolor.

Kolejną kwestią jest potrzeba stopniowej ekspozycji na słońcu. Szczególnie w przypadku jasnych karnacji czas opalania trzeba rozsądnie dawkować. Najlepiej zacząć od kilkunastu minut i powoli zwiększać ten czas. Dzięki temu unikniemy poparzenia słonecznego oraz nasza skóra nie będzie czerwona i kolor nie zniknie po kilku dniach.

Dobrym sposobem na przyspieszenie opalania jest wizyta na solarium. Jednak nie chodzi tu o jakieś wielogodzinne seanse pod lampami. Wystarczy pójść dwa lub trzy razy po pięć, siedem minut. Taki zabieg pomoże skórze przyzwyczaić się do promieni i łatwiej uporać się z tymi słonecznymi podczas urlopowego szaleństwa.

Wspomaga opalanie także beta karoten. Największym jego źródłem jest marchew, ale obecnie na rynku farmaceutycznym są dostępne suplementy diety, które zawierają wyciąg tego składnika.

Jeśli nie chcemy się narażać na szkodliwe promieniowanie słoneczne, a jednocześnie marzy nam się brąz na ciele to można po prostu użyć samoopalacza. Obecnie są dostępne już takie kosmetyki, które nie wymagają takiej staranności w rozprowadzaniu i nie pozostawiają brzydkich ciemnych smug na ciele. Jednak na efekt także trzeba poczekać kilka dni.

Pamiętajmy jednak, że sama opalenizna nie jest najważniejsza. Podczas wakacji najważniejsza jest dobra zabawa i dużo odpoczynku po ciężkim roku pracy albo nauki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here