Skrzyp polny, czyli lekarstwo na włosy, skórę i paznokcie.

1

skrzypNie ma chyba wśród nas kobiety, która nie marzy o pięknej skórze, włosach i paznokciach. Wiele z nas stosuje różnorodne kremy, odżywki, balsamy. A wszystko to robimy dla poprawienia wyglądu włosów, dla zachowanie jędrnej skóry dla uzyskania wymarzonej, nieskazitelnej cery. Nie jest to jednak jedyna, najskuteczniejsza metoda dbania o wygląd naszej skóry. Przypomina ona tylko jakby powierzchowne łatanie niedoskonałości. Trzeba mieć świadomość, że nasz wygląd w głównej mierze zależy od ogólnego stanu organizmu. Zdrowe odżywianie, dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych witamin, minerałów i składników odżywczych zdecydowanie poprawiają kondycję również naszych włosów, paznokci i skóry. Dlatego dla poprawy urody warto uzupełniać codzienną dietę w minerały, które są dość  trudno dostępne w „zwykłym” pożywieniu. Skrzyp polny jest prawdziwą skarbnicą łatwo przyswajalnej krzemionki, co czyni z niego zioło o wyjątkowych właściwościach pro zdrowotnych i zapobiegających przedwczesnym procesom starzenia się organizmu.

Aby właściwie zadbać o skórę, włosy i paznokcie należy zainteresować się zielem skrzypu polnego. Skrzyp polny działa przeciwbakteryjnie, remineralizująco i regenerująco. Ziele jest cennym źródłem flawonoidów, potasu i krzemu, którego duże ilości niezbędne są w prawidłowym funkcjonowaniu tkanek szybko rosnących, czyli występujących w skórze, włosach i paznokciach. Krzem jest pierwiastkiem śladowym, którego poziom w organizmie zmniejsza się wraz z wiekiem. Pierwiastek ten skutecznie powstrzymuje siwienie włosów, wzmacnia kruche paznokcie i włosy oraz zwiększa odporność na grzybice i zakażenia bakteryjne. Krzem odgrywa także bardzo ważną rolę w procesie mineralizacji kośćca, zapobiegając jego odwapnieniu. W miejscu złamania kości, poziom krzemu podnosi się aż kilkadziesiąt razy, by przyspieszyć regenerację po urazach.

Skrzyp polny zdecydowanie poprawia kondycję włosów, paznokci i skóry. Polecany jest szczególnie tym paniom, które często stosują osłabiające włosy zabiegi fryzjerskie. Ekstrakt skrzypu polnego powinny docenić również panie dbające o wygląd cery. Ekstrakty ze skrzypu polnego i pokrzywy dzięki dużej zawartości związków krzemu wzmacniają włosy, hamując jednocześnie ich wypadanie. Regenerują łamliwe paznokcie. Ponadto obecne w wyciągu ze skrzypu polnego  związki krzemu działają przeciwzapalnie, przeciwtrądzikowo, a także chronią lipidy warstwy rogowej naskórka przed utlenianiem. Pobudzają przemianę materii, uzupełniając dietę w witaminy, minerały i błonnik. Dzięki ogromnej zawartości związków krzemu skrzyp ma duże znaczenie w procesach regeneracyjnych, wpływa na metabolizm kolagenu, a więc na gojenie się ran i odbudowę kości. Skrzyp opóźnia także procesy starzenia się. Istnieje wiele gotowych preparatów z wyciągiem ze skrzypu polnego, które są dostępne w aptekach. Możemy także sami zbierać skrzy polny, który potem będziemy spożywać w formie herbatki, czym połączymy przyjemne z pożytecznym.

1 KOMENTARZ

  1. Raczej nie widzę siebie w roli zbieracza skrzypu nawet nie wiem jak wygląda, inna sprawa to czas i to gdzie go szukać. Nie ma jakiś suplementów w aptece?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here