Sposoby na przebarwienia i blizny

0

Lato w pełni, a my się wstydzimy wyjść na plażę, bo albo nam pozostały brzydkie przebarwienia po ostatnich wakacjach, albo blizny po operacjach. Na wszystko są sposoby.

Podstawową zasadą jest to, aby nie opalać świeżych blizn i przebarwień, ponieważ to może pogłębić problem. Przed ekspozycją na słońcu powinniśmy najpierw się ich pozbyć albo przynajmniej zmniejszyć. Ale jak? Jeśli są to świeże problemy to można zastosować okłady z cebuli. Jej wyciąg jest stosowany przy produkcji wielu preparatów na blizny.

Na blizny pomogą również systematyczne masaże i specjalne kremy.

Z przebarwieniami można łatwiej walczyć. Dobre są kwasy owocowe. Można wykorzystać sok z cytryny albo kupić gotowe preparaty, które zawierają stężone kwasy.

Drugim etapem są systematyczne peelingi, które wyrównują warstwy naskórka i pozwalają odzyskać równomierny kolor.

Ważne jest również nawilżanie i zdrowa dieta, bo to od niej zależy czy pojawią się u nas np. przebarwienia wątrobowe.

Jeśli nic z tego nie pomoże, niezbędna będzie interwencja kosmetyczki albo lekarza dermatologa. Na poważniejsze zmiany skuteczne są zabiegi z użyciem lasera albo głębokie złuszczanie naskórka, ale co będzie dla nas odpowiednie to zadecyduje specjalista. Jednak trzeba liczyć się z tym, iż mimo, że takie zabiegi są bardzo skuteczne to są także bardzo drogie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here