Jak wykonać samemu odmładzający masaż twarzy?

0

SONY DSCAby dobrze zrozumieć sens odmładzającego masażu twarzy należy uzmysłowić sobie co to jest limfa, bo to właśnie o nią w tym masażu chodzi. To ona, a raczej jej przepływ odpowiedzialny jest za wygląd i stan naszej cery.
Limfa, inaczej chłonka to płyn, który wypełnia całkowicie odrębny od układu krwionośnego obieg naczyń, zwany układem limfatycznym. W przeciwieństwie do układu krwionośnego, który ma zasilającą pompę w postaci serca, krążenie limfy w układzie limfatycznym zależne jest od ruchu mięśni np. przy chodzeniu, oddychaniu, wykonywaniu ćwiczeń fizycznych. Co za tym idzie, poranna opuchlizna pod oczami, pergaminowa i wiotka cera, po części spowodowana jest gorszym przepływem limfy podczas snu. Nagromadzona w tkankach po nocy limfa sprawia, że nasza twarz rano może wydawać się opuchnięta.

Ów masaż ma na celu uciskanie określonych punktów twarzy z jednoczesnym stymulowaniem przepływu limfy. Masaż podskórnych tkanek przyspiesza krążenie limfy i prowadzi do oczyszczenia naczyń limfatycznych ze zbędnych produktów przemiany materii. Odblokowane węzły chłonne, znajdujące się w szyi, pod pachami, w kroczu i za kolanami natychmiast przyniosą korzyść w postaci lepszego samopoczucia i lepszego wyglądu cery.
Zatem, do dzieła …

Poniższy masaż można wykonywać rano przed makijażem lub wieczorem przed snem.

  1. Patrz w górę, naciągając szyję. Grzbietami obu dłoni przesuwaj po przedniej części szyi ku górze, aż do brody przez pół minuty. Ćwiczenie to przywróci twojej skórze właściwe napięcie, a systematycznie wykonywane pozwoli pozbyć się opadającego podbródka, tzw. drugiej brody.
  2. Rozsuniętym palcem wskazującym i środkowym (grzbietem) przesuwaj ku górze wzdłuż szczęki, aż do ucha. Przy uchu przytrzymaj skórę przez 10 sekund. Ćwiczenie wykonuj najpierw po jednej stronie twarzy potem po drugiej z 5 powtórzeniami. Ćwiczenie to pomaga usunąć obwisłą skórę w okolicy kości szczękowej.
  3. Opuszki palców wskazującego i środkowego prawej dłoni przyłóż do prawego boku nosa, przy grzbiecie i delikatnie przesuwaj nimi po policzku aż do górnej krawędzi ucha. Przy uchu zatrzymaj palce na 10 sekund. To samo zrób po lewej stronie twarzy. Ćwiczenie to skutecznie podnosi policzki.
  4. Zamknij oczy. Rozsuń palce wskazujący i środkowy. Pale wskazujący przyłóż poniżej linii brwi, środkowy pod okiem i przesuwaj delikatnie wzdłuż oczodołu, aż do linii włosów. Powtórz 5 razy. Ćwiczenie skutecznie niweluje worki pod oczami.
  5. Gładź czoło. Trzema bądź czterema palcami, w zależności od szerokości czoła, delikatnie przesuwaj po czole ku górze, od jednej skroni do drugiej. Dzięki temu ćwiczeniu zlikwidujesz linie na czole.

Ważne, by masaż wykonywać systematycznie. Życzę samych pozytywnych rezultatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here